ABD ve Rusya arasında tehlikeli gerginlik!

Pentagon Pasifik Kuvvetleri Komutanlığı sözcülerinden Binbaşı Gary Ross, engellemenin pazartesi günü Alaska’nın Kodiak Adası’nın 160 kilometre uzağında meydana geldiğini ifade etti.

‘GÜVENLİ VE PROFESYONELCE’ ÖNLEME

Ross, önlemeyi güvenli ve profesyonelce olarak nitelerken, Rus uçaklarının Alaska Hava Savunma Tanımlama Bölgesine yaklaşmaları nedeniyle ABD tarafından engellendiğini belirtti.

Uçaktan uçağa herhangi bir telsiz irtibatı sağlanmadığını dile getiren Ross, “Kuzey Amerika hava sahasını yakından izleyen Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı (NORAD), hava egemenliğimizi güvence altına almak ve hava sahamızı savunmak için her zaman hazırdır.” dedi.

RUSLAR DİŞ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR

Konuyla ilgili Amerikan CNN kanalına konuşan Illinois eyaletinin Cumhuriyetçi vekili Adam Kinzinger, Rus uçaklarının ABD sınırlarına bu kadar yakın uçarak diş göstermeye çalıştıklarını iddia etti.

Kinzinger, Ruslar, bu tür adımlarla ‘biz hala buradayız’ mesajı vermeye çalışıyor. ifadesini kullandı.

ABD savaş uçakları, 2015 yılının Temmuz ayında da Kaliforniya açıklarında Amerikan hava sahasına çok yaklaşan Rus savaş uçaklarını engellemişti.

(Rus TU-95)

(Amerikan F-22 Raptor)

Bir önceki yazımız olan Facebook cinayeti zanlısı ikendini vurdu başlıklı makalemizde canlı yayın, Facebook ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir