ABD’de Türkler ve Ermenilerden karşıt protesto

Ermeniler 1915 yılı olaylarının yıldönümü kabul ettikleri 24 Nisan’da ABD’nin başkenti Washington’da toplandı. Türk Büyükelçiliği önünde bir araya gelen Türkler de, Ermenilerin iddialarını protesto etti. Türk bayraklarıyla toplanan Türk vatandaşları, hep bir ağızdan İstiklal Marşını okudu.
“İzin ver tarih karar versin”, “Ermeni iddiaları temelsizdir” yazılı pankartlar taşıyan Türkler, Ermenilerin iddialarına karşı sloganlar attı.

Gösteriye katılan bir Türk vatandaşı, “Her yıl 24 Nisan’da olduğu gibi bu yıl da vatanımıza, milletimize, tarihimize sahip çıkarak burada Ermenilerin yalanlarına karşı Washington’da Büyükelçiliğimizin önünde toplandık” dedi.

Gösteriye katılan bir başka vatandaş ise “Bugün burada bu programın olduğunu öğrenince geldik en ön sırada Türkiye düşmanlarına karşı savunmak durumundayız” ifadesini kullandı.
Her sene 24 Nisan’da Ermenilere karşı vatanı savunduklarını kaydeden vatandaşlar, ABD’de oldukları süre boyunca Büyükelçiliğin önünü boş bırakmayacaklarını kaydetti.

Muhammed Mollaoğlu

 

Bir önceki yazımız olan Kuzey Kore'ye şok! Üçlü mekanizma kurdular başlıklı makalemizde abd, Asya Haberleri ve çin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir