İran'da endişe verici artış!

İran Meclisi Haber Ajansı’na (İCANA) konuşan Kemalipur, ülkenin farklı bölgelerinde kadın ve çocuklara yönelik şiddet sayılarında dikkate şayan bir artış olduğunu belirterek, Kadın ve çocuklara yönelik şiddet olaylarındaki artış endişe verici düzeyde. ifadesini kullandı.

ŞİDDET OLAYLARI ENGELLEMİYOR

Kadın ve çocuklara yönelik şiddet olaylarındaki artışa rağmen var olan cezaların caydırıcı olmadığını kaydeden Kemalipur, ülkenin, söz konusu şiddet olaylarının tespit ve önlenmesi için uygulanabilir bir sistemden yoksun olduğunu ifade etti.

Kemalipur, kadın ve çocuklara yönelik işlenen suçların cezasının, para veya hapis olabileceğini aktarırken, hakimlerin çoğunlukla, söz konusu cezalarda ebeveyn veya eşlerin işlediği suçlarda indirime gittiğini hatırlattı.

Hükümetin, kadın ve çocukların güvenliğini korumakla yükümlü olduğunu vurgulayan Kemalipur, bu yöndeki cezaların daha şeffaf ve caydırıcı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Yemen milli ordusu Marib’de 8 Husi milisin öldürüldüğünü açıkladı başlıklı makalemizde haber, haberler ve husi milis hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir